Informace

Doufáme, že vše co potřebujete vědět:

Časté dotazyJakou zvolit masážNež se objednátePravidlaCeny masáží

Stydím se, co s tím?

Masáž je pro mnoho lidí intimní záležitostí, která vyžaduje jisté ohledy. Snažíme se, abychom klienta neuváděli do nepříjemných situací a proto zachováváme vlastní pravidla, která tuto možnost minimalizují. Více v odkazech “Naše pravidla” v této části. Rozhodně se vyplatí zajít na částečnou masáž např. chodidel, u kterých se stydět nemusíte a situaci si obhlédnout. Získáte tak informaci, podle které se rozhodnete zda se osmělíte, nebo půjdete k někomu jinému.

Byl jsem na masáži u někoho jiného a on to dělal jinak.

Masážní techniky se vyvíjejí postupně se zkušeností a znalostmi konkrétního člověka do takové míry, že je téměř nemožné absolovovat úplně stejnou masáž u dvou masérů. A to i v případě, že je masáž pojmenována stejným jménem. Každá masáž má základ, který je definován především účelem a základní technikou. Pro maséra je nesmírně těžké, pokud se naučil nějakou lepší nebo pro Vás vhodnější techniku, ji při Vaší masáži nevyužít. Cílem maséra totiž není prodat nějaké zboží, ale být Vám v dané chvíli co nejvíce užitečným.

Po masáži jsem měla druhý den pocit že nevstanu. Záda mě bolela až mě to vyděsilo. Je to tak správně, nebo byla masáž provedena chybně?

U osob, které přijdou na masáž poprvé, nebo po dlouhé době, může vzniknout druhý den pocit bolesti namoženého svalstva. Jedná se o podobný efekt, jako po prvním cvičení v posilovně. Bolest by Vám v žádném případě neměla vadit v pohybu. Tento pocit do jednoho až dvou dnů odezní. Pokud budete chodit na masáže pravidelně, bolestivé dozvuky vymizí úplně. Chcete-li se vyhnout podobným pocitům po masáži, zvolte lehčí relaxační typ masáže.

V současné době je nabídka masáží natolik široká, že se člověk může snadno ztratit a objednat si masáž, která mu nebude vyhovovat. Jak se vyhnout takové zkušenosti?

Doporučujeme následující kroky:

Uvědomte si, co od masáže očekáváte

Masáž je v podstatě mechanická stimulace (dráždění) tkáně, kůže a svalstva za účelem jejího lepšího prokrvení. To platí téměř u všech dotekových masáží. Masáže se liší intenzitou této stimulace a to v rozsahu od razantních technik (některé tlakové techniky čínských masáží a důraznější techniky masáží klasických) až po jemné a něžné hladivé techniky u masáží relaxačních (aromaterapeutická masáž, čínská hladivá masáž, atd…) a technikou masážních hmatů a postupů. Z tohoto důvodu jsme pro Vás připravili bodové hodnocení náročnosti nabízených masáží.
U popisu masáže najdete hodnocení náročnosti od 1 do 5. Čím je číslo nižší, tím je masáž méně náročná na “výdrž” klienta. Masáž označená číslem 1 je lehké hlazení po povrchu těla. Taková masáž již nemá téměř žádný účinek na prokrvení tkání, ale jistě má svůj účinek na psychické uvolnění, odbourání stresu a odpočinku při tomto příjemném rozmazlování. Masáž s označením 5, je masáží, při které se masér jistě zapotí. Razance hmatů bude dostatečná na to, aby pronikla i do hlubších částí zatuhlých svalů. Přes snesitelnou bolest je působeno na problematické části těla. Od takové masáže je možné očekávat přiměřenou odezvu těla (druhý den je masírované svalstvo citlivé na dotek), ale také mnohem vyšší účinnost. Masáž označena číslem 5 rozhodně není žádné utrpení nebo mučení. Nelze ale od ní očekávat relaxační a odpočinkový zážitek.

Vyberte si maséra(ku)

Ptejte se druhých, zajímejte se, ale hlavně zkoušejte. Nejdříve vyzkoušejte krátkou masáž, u které se seznámíte s masérem. Vyptávejte se na vše, co je pro Vás důležité. Pokud Vám masér nevyhovuje, zkuste jiného.

Než se objednáte a rozhodnete se jít na masáž, přečtěte si prosím následující doporučení.

Kdy se nedoporučuje jít na masáž:

těsně po jídle
těsně po velké fyzické námaze (doporučujeme počkat do druhého dne)
při akutní infekční či kožní chorobě
při horečce a nachlazení
při nádorovém onemocnění ( po poradě s lékařem )

Kdy se poradit s lékařem ?

při problémech s krevním tlakem
při cukrovce
při epilepsii
u chronických kožních chorob
u křečových žil
v těhotenství

Intimita Masáže Komunikace
Základní cena masáže je 300,-Kč za každých 30 minut terapie.